29 Aylık Bebek Gelişimi

Aynı zamanda arkadaşlarının neler düşündüğü ve neler hissettiği ile ilgili bilgi sahibi olacak ve bunun yanında diğer arkadaşları ile oynama konusunda da son derece istekli olacaktır.

29 Aylık Bebek Gelişimi
29 Aylık Bebek Gelişimi

29 Aylık Bebek Gelişimi

29 aylık bebek gelişimi pek çok arkadaş edinme konusunda istekli olacaktır. Aynı zamanda arkadaşlarının neler düşündüğü ve neler hissettiği ile ilgili bilgi sahibi olacak ve bunun yanında diğer arkadaşları ile oynama konusunda da son derece istekli olacaktır.

Genellikle diğer çocukları algılaması gelişecektir. Bunun yanında kimle konuştuğu konusunda da kafasında belirli algılamalar oluşacak ve konuşma tarzını da değiştirebilecektir. Genellikle arkadaşları ile farklı bir ses tonunda ve farklı davranışlarla iletişime geçen çocuk söz konusu anne ve babası olduğunda daha farklı davranacaktır. Genellikle kendinden yaşça daha küçük olan çocuklarla konuşurken çocuğunuzun daha basit ifadeler kullandığını fark edeceksiniz.

29 Aylık Bebek Kaç Kilo Olmalıdır

29 aylık gelişimindeki bebeklerin ortalaması erkeklerde 13400 gram, kızlarda ise 12800 gram olmaktadır.

29 Aylık Bebek Boyu Kaç cm Olmalıdır

•    29 aylık kız bebeklerde boy ortalama : 89,9 cm
•    29 aylık kız bebeklerde baş çevresi ortalama : 47,8 cm
•    29 aylık erkek bebeklerde boy ortalama : 91,2 cm
•    29 aylık bebeklerde baş çevresi ortalama : 48,8 cm

29 Aylık Bebek Gelişimi

Büyüme sürecinde aynı zamanda kendi kendine rahatlıkla giyinebilecektir. Kendi gömleğini kendisi giyebilecek ve aynı zamanda kendi tabağına kendisi yemek koyacaktır. Bunun yanında kişisel ve sosyal gelişimi konusunda kendi kendine bakmayı öğrenmesi son derece önemli bir yer tutacaktır. 20 aylıkken daha gevşek olan ve kolay giyilebilen giyecekleri giymeyi öğrenecek ancak tişört giymesi için birkaç ayın geçmesi gerekecektir. Bunun yanında tam anlamıyla kendi başına giyinmesi bir ya da iki yıllık bir süreç gerektirmektedir. Genellikle 29 aylık bebeklerin kendi başlarına ayakkabıları çıkarabildikleri görülebilir.

29 aylık bebek aynı zamanda pek çok sanatsal aktivite ile ilgilenebilecektir. Bunu yaparken etrafı dağıtması ve kirletmesi söz konusu olabilir. Tüm bunlar oyunun parçalarıdır. Aynı zamanda çocuğun yaratıcı pek çok çabasının olduğunu göreceksiniz. Düzensiz ve dağınık olması önemsenmemeli, temizliğin de oyunun bir paçası olduğu kabul edilmelidir. Belirli bir süre geçtiğinde çocuğunuzun daha az kirlettiğini ve daha az dağıttığını buna rağmen sanatsal aktivitelerinin daha ileriye tırmandığını göreceksiniz. Genellikle yaptığı şey birkaç çizikten ibarettir. Ancak ona beğenilerinizi ifade etmeniz ve saygı göstermeniz kendisini izah etmesini sağlayacaktır.

29 aylık bebek gelişimi   dönemlerin de pek çok şeyi kendisi yapmak isteyecektir. Buna izin vermeniz onun kişisel gelişimini destekleyecektir. Bunun yanında cesaretlendirilmesi ve teşvik edilmesi de son derece önemlidir. Genellikle çocuğunuz herhangi bir şeyi ilk kez denediğinde ve başaramadığında eleştirmek yerine çabasını övmek son derece yerinde bir davranış olacaktır.