32 Aylık Bebek Gelişimi

Genellikle duygu durumlarını rahatlıkla anlayabilen bebek aynı zamanda arkadaşlarının ya da anne babasının neye sevindikleri neye üzüldükleri konusunda bilgi sahibidir.

32 Aylık Bebek Gelişimi
32 Aylık Bebek Gelişimi

32 Aylık Bebek Gelişimi

32 aylık bebek gelişimi pek çok konuda algı seviyesi artan bir bebektir. Genellikle duygu durumlarını rahatlıkla anlayabilen bebek aynı zamanda arkadaşlarının ya da anne babasının neye sevindikleri neye üzüldükleri konusunda bilgi sahibidir. Bunun yanında sevgi ve güven konusunda anlayış ve tutum geliştirmiştir. Aile bireylerinin, anne ve babasının onu koruduğunun farkındadır. Söz konusu kavramlar son derece önemlidir ve çocukluğun ilk iki yılında bu kavramların oluştuğu bilinmektedir. 32 aylık bebek gelişimi sürecinde ona sevgi göstermenizi ve ihtiyaçlarına karşılık vermenizi isteyecektir. Bunun yanında ona güven sağlamanız onun kendini iyi hissetmesini ve iyimser olmasını sağlayacaktır.

32 Aylık Bebek Kaç Kilo Olmalıdır

32 aylık gelişimindeki bebeklerin ortalaması erkeklerde 13700 gram, kızlarda ise 13100 gram olmaktadır.

32 Aylık Bebek Boyu Kaç cm Olmalıdır

  • 32 aylık kız bebeklerde boy ortalama : 92,2 cm
  • 32 aylık kız bebeklerde baş çevresi ortalama : 48,1 cm
  • 32 aylık erkek bebeklerde boy ortalama : 93,4 cm
  • 32 aylık bebeklerde baş çevresi ortalama : 49,1 cm

32 Aylık Bebek Gelişimi

Gün boyunca yaptığınız tüm işlemleri izleyen ve öğrenen bebeğiniz aynı zamanda gün içinde yapılan pek çok şeyi anlayacaktır. Başkalarına nasıl davranması gerektiği konusunda sizden bilgi edinecektir. Bunun için gözlem yeteneğini de geliştirecektir. Bir yetişkin gibi davranacak olan bebeğiniz aynı zamanda evin günlük işlerine de yardım edecektir. Rol yapmayı seven ve bol bol rol yapan 32 aylık bebeğin gelişimin de annesinin ya da babasının eşyalarını kullanmak konusunda istekli olacaktır. Kız çocukları annelerinin topuklu ayakkabılarını giymeye istekli olabilir, erkek çocukları babalarının araba anahtarını görmek konusunda istekli olabilir. Hayatı anlamasına yardımcı olmak için bu tarz oyunları oynamasını sağlamak yerinde bir davranış olacaktır.

32 aylık bebek aynı zamanda kalem kullanmaya da başlayacaktır. Bebeğiniz çizgileri rahatlıkla çizebilecek ve aynı zamanda yazı yamanın ilk aşamalarını da gerçekleştirebilecektir. Genellikle onun hoşuna giden bazı çizimleri sizin çizmenizi isteyebilir. Bu durumda elinize kalem alarak bazı çizimleri gerçekleştirmeniz ve aynı zamanda boyaları kullanmanız da söz konusu olabilir. Sizi taklit ederek kalem tutması ve böylelikle çizime başlaması hoşunuza gidecektir.

Boya kullanmak konusunda istekli olan bebeğiniz parmak boyası ve büyük boş kağıtlar temin ettiğinizde genellikle hemen çizim yapmaya koyulacaktır. Aynı zamanda kullanılmış olan bilgisayar kağıtlarının temiz yüzlerini de kullanmanız söz konusu olabilir. Fırça kullanmaktan daha çok geliştirici olan bu yöntem 32 aylık bebeğin gelişimi için geliştirici olacaktır. Bebeğiniz su ve çamur ile oynuyormuş gibi hissedecektir.