33 Aylık Bebek Gelişimi

Sanatsal yetenekler ve çizim yetenekleri bunlardan sadece biridir. Bir tabağa pek çok rengin her birini koymak ya da bir palete bu renkleri yerleştirmek onun kendini daha çok geliştirmesini sağlayabilir.

33 Aylık Bebek Gelişimi
33 Aylık Bebek Gelişimi

33 Aylık Bebek Gelişimi

33 aylık bebekler pek çok konuda kendini geliştirmek isteyecektir. Sanatsal yetenekler ve çizim yetenekleri bunlardan sadece biridir. Bir tabağa pek çok rengin her birini koymak ya da bir palete bu renkleri yerleştirmek onun kendini daha çok geliştirmesini sağlayabilir. Boyaların hepsini birbirine karıştırmak ve yeni renkler elde etmek konusunda istekli olacaktır.

Aynı zamanda kağıda boya sürmek konusunda istekli olan bebeğiniz herhangi bir şeyin resmini tam anlamı ile çizemeyecektir. Ama renklerin birbirinden ne kadar farklı olduğuna dair kafasında fikir oluşacaktır. Bunu yaparken çocuğun kurşun ve tükenmez kalem kullanmasını engellemeniz gerekmektedir. Ucu sivri olan bu kalemler yanlışlıkla çocuğunuzun herhangi bir yerine isabet edebilir. Bu da çocuğunuzun incinmesine neden olabilir. Genellikle 33 aylık bebek gelişimi pek çok artistik çaba içinde olacaktır. Bu çabalarını sadece kağıtta değil aynı zamanda duvarlarda da göstermek isteyebilir. Bunun yanında yeni olan kitabınız ya da zemine de boyama yapabilir. Temizlik konusunda sabırlı olmalı ve silinebilir olan boyalarla resim yapmasını sağlamalısınız. Aynı zamanda elinde bulunan kalemleri yiyebileceği ihtimalini de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

33 Aylık Bebek Kaç Kilo Olmalıdır

33 aylık gelişimindeki bebeklerin ortalaması erkeklerde 13700 gram, kızlarda ise 13300 gram olmaktadır.

33 Aylık Bebek Boyu Kaç cm Olmalıdır

  • 33 aylık kız bebeklerde boy ortalama : 92,9 cm
  • 33 aylık kız bebeklerde baş çevresi ortalama : 48,2 cm
  • 33 aylık erkek bebeklerde boy ortalama : 94,1 cm
  • 33 aylık bebeklerde baş çevresi ortalama : 49,2 cm

33 Aylık Bebek Gelişimi

33 aylık bebek gelişimi süreci pek çok duygusal durumu rahatlıkla anlayacaktır. Onun sorduğu sorular cevaplandırılırken basit bir dille açıklama yapmak son derece önemlidir. Aynı zamanda duyguların ifade edilmesi konusunda çocuğunuzun teşvik edilmesi önemlidir.

Onunla ilgili ne düşündüğünüzü, endişelerinizin ne olduğunu, ona özen gösterdiğinizi ve onu koruduğunuzu ifade etmeniz son derece önemlidir. Bu da çocuğunuzun empati oluşturmasını sağlayacaktır. 33 aylık bebek aynı zamanda yeni beceriler geliştirecektir. Bunun için onu cesaretlendirmeniz ve teşvik etmeniz son derece önemlidir. Ona uygun olan ve zarar vermeyecek olan oyuncaklar ve boyama kalemleri seçmeye özen göstermeli, onun becerilerini geliştirmek konusunda teşvik edilmesini sağlamalısınız.