34 Aylık Bebek Gelişimi

34 aylık bebek için oyun oynamak son derece önemlidir. Genellikle çocuklar bu dönemlerde anne ve babalarını taklit etmekte ve onlarla iletişimde empati sağlamaya son derece özen göstermektedir.

34 Aylık Bebek Gelişimi
34 Aylık Bebek Gelişimi

34 Aylık Bebek Gelişimi

34 aylık bebek için oyun oynamak son derece önemlidir. Genellikle çocuklar bu dönemlerde anne ve babalarını taklit etmekte ve onlarla iletişimde empati sağlamaya son derece özen göstermektedir. Aynı zamanda günlük ev işleri de çocuğun ilgi alanına girecektir. Öncelikle evin tozunu almak isteyecek olan çocuk yemek pişirme, temizlik ve çocuk bakımı gibi pek çok işte annesine yardımcı olmak konusunda istekli olacaktır.

Çocuk için aynı zamanda herhangi bir oyun grubunun içinde olmak son derece önemlidir. Rol yapmak ve başkası gibi davranmak çocuğun keyif alacağı şeylerdendir. Aynı zamanda çocuğun müziğe olan ilgisi de artacaktır. Ritim duygusunu doğuştan kazanan çocuk müzik seslerini çıkarmayı ve bazı müzik aletlerine dokunarak onlardan ses çıkarmayı öğrenebilir. 34 aylık bebek aynı zamanda el çırpabilir, dans edebilir. Pek çok sesin tonunu onunla birlikte çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda yaşına uygun bir klavye alabilir ve onunla birlikte ses tonları konusunda çalışabilirsiniz.

34 Aylık Bebek Kaç Kilo Olmalıdır

34 aylık gelişimindeki bebeklerin ortalaması erkeklerde 14000 gram, kızlarda ise 13500 gram olmaktadır.

34 Aylık Bebek Boyu Kaç cm Olmalıdır

  • 34 aylık kız bebeklerde boy ortalama : 93,6 cm
  • 34 aylık kız bebeklerde baş çevresi ortalama : 48,3 cm
  • 34 aylık erkek bebeklerde boy ortalama : 94,8 cm
  • 34 aylık bebeklerde baş çevresi ortalama : 49,3 cm

34 Aylık Bebek Gelişimi

34 aylık bebek aynı zamanda ses çıkaran nesneleri de severek kullanacaktır. Yaşına uygun olan bu nesnelerin yanında onun belirli bir karaktere bürünmesini sağlamanız gerekecektir. Genellikle çocuğu itfaiyeci ya da hemşire olabilir. Bunun yanında onun karakterini ifade eden bir sahne donanımına sahip olması da son derece önemlidir. Bazı eşyalarınızı ona vererek onun başka insanları taklit etmesini sağlayabilirsiniz. Eski bir çanta, gözlük ya da şapkayı kullanabilirsiniz. Ayrıca onun hayal gücünü destekleyen ve gerçek hayatla ilgili tecrübe kazanmasını sağlayan oyuncaklar da kullanabilirsiniz.

34 aylık bebek son derece enerjiktir. Onun aktivitesin çeşitli alanlara yönlendirilmesi gerekmektedir. Zihni sürekli gelişen bebeğin kendisini zorlayacak oyuncaklar seçmeniz yerinde bir davranış olacaktır. Hem zihinsel hem de fiziksel gelişimini destekleyecek olan oyuncakları almak 34 aylık bebek için son derece faydalı olacaktır.

Bunun yanında çocuğun sanal arkadaşı ile oynadığı oyunları da teşvik edebilirsiniz. Hayvan ya da bebeklerle geliştirilen bu oyunlar çocuğunuzun disiplin anlayışını da geliştirecektir. Oyuncaklarına disiplin sağlamaya çalışan bir çocuğunuzun olması son derece normaldir. Oyuncağına şaplak atan çocuğunuz son derece sevimli olacaktır.