35 Aylık Bebek Gelişimi

35 aylık bebek yumuşak tüylü olan hayvan oyuncaklardan hoşlanacaktır. Aynı zamanda kendi sanal bir arkadaş seçebilir ve onunla konuşabilir.

35 Aylık Bebek Gelişimi
35 Aylık Bebek Gelişimi

35 Aylık Bebek Gelişimi

35 aylık bebek yumuşak tüylü olan hayvan oyuncaklardan hoşlanacaktır. Aynı zamanda kendi sanal bir arkadaş seçebilir ve onunla konuşabilir. Genellikle oyuncağını katı bir disiplin anlayışı içerinde yönetmeye çalışan bebek üzerine binilen oyuncaklardan da hoşlanacaktır. Bu oyuncaklar arasında 3 tekerlekli bisikletler olduğu gibi iyi ve dengeli şekilde binilebilen pek çok oyuncak olabilir.

Aynı zamanda 35 aylık bebek için toplar da favori olan oyuncaklardan dır. Genellikle belirli hedefler seçen ve bu hedeflerine doğru toplarla atış yapan çocuklar bir kağıt sepetine top fırlatabilir. Bunun yanında bahçeye onun için kale bile hazırlatabilirsiniz. Çocuğunuzun futbol oynamasını sağlayabilirsiniz. Sanat oyuncakları da 35 aylık bebek için son derece keyifli oyuncaklardan biri olacaktır. Böylelikle çocuğunuz son derece yaratıcı olmaya başlayacaktır. Bunun yanında evinizde çocuğunuzun kirletebileceği bir bölge oluşturmak da faydalı olabilir. Aynı zamanda pek çok gökyüzü faaliyetinin çocuklar tarafından bilinmesi ve taklit edilmesi de bu dönemde ortaya çıkacaktır. Rüzgarın ve yağmurun sesi gibi pek çok ayrıntı çocuklar tarafından rahatlıkla taklit edilebilecektir.

35 Aylık Bebek Kaç Kilo Olmalıdır

35 aylık gelişimindeki bebeklerin ortalaması erkeklerde 14200 gram, kızlarda ise 13700 gram olmaktadır.

35 Aylık Bebek Boyu Kaç cm Olmalıdır

  • 35 aylık kız bebeklerde boy ortalama : 94,4  cm
  • 35 aylık kız bebeklerde baş çevresi ortalama : 48,4 cm
  • 35 aylık erkek bebeklerde boy ortalama : 95,4 cm
  • 35 aylık bebeklerde baş çevresi ortalama : 49,4 cm

35 aylık bebek gelişimi

35 aylık bebek aynı zamanda vurmalı aletlerin de rahatlıkla kullanılabildiği bir dönemdir. Bu dönemde çocuk dönmeyi, bağırmayı, zıplamayı, dans etmeyi öğrenecektir. Aynı zamanda davul ve tambur gibi müzik aletlerini de rahatlıkla çalabilecek ve ritim duygusu konusunda hassas olacaktır. Genellikle çocuğun farklı tip müzik aletleri çalması ve size katılması son derece keyifli olacaktır.

Çocuk aynı zamanda gerçekçi oyuncaklar kullanmalıdır. Kap kacak, tencere ve plastik yiyecekler onun kullanabileceği oyuncaklar arasındadır. Bunun yanında masaların ve sandalyelerin hazırlanması, çay partilerinin düzenlenmesi de 35 aylık bebek için keyif verici olacaktır. Çocuğunuz akşam yemekleri vermek konusunda son derece istekli olabilir. Bunun yanında küçük süpürgeler de çocuklarınızın rahatlıkla kullanabileceği oyuncaklardan biridir.

Erkek çocuklar genellikle inşaat oyuncaklarına son derece düşkün olacaktır. Dolayısıyla değişik oyuncakları keşfetmesini sağlamak ve onlarla oyun oynamasını kolaylaştırmak 35 aylık bebek için son derece geliştiricidir. Bunun yanında yapbozlar da bu dönemde çocukların oynamaktan en çok hoşlandığı oyuncaklardan dır. 35 aylık bebek ile bol bol konuşulmalıdır.