İşyerinde Kolay Diyet

Düzenli ve sağlıklı beslenme veya kilo vermek için yapılan diyet bazı durumlarda iş yerlerinde zor olmaktadır.

İşyerinde Kolay Diyet

İşyeri diyeti

Düzenli ve sağlıklı beslenme veya kilo vermek için yapılan diyet bazı durumlarda iş yerlerinde zor olmaktadır. İşyerinde ikram edilen poğaca ve kurabiyelere aslında hayır demek çok zor değil.
Masa başında hareketsiz durmak kilo alımına sebebiyet verebilir. Fazla kilolardan kurtulmak veya kilo kontrolünü sağlamak için alışkanlıklarımızın değişmesi gereklidir.

İşyerinde diyet nasıl yapılır

Kahvaltınızı evinizde edin
Evde hazırlanan kahvaltı sağlıklı ve daha düşük kalorilidir. Evde yaptığınız kahvaltıdan sonra ikram edilen gıdaları reddetmek daha kolaylaşır.

Ofis Çekmeceleri boşaltın.
Ofis çekmecelerinde sakladığınız çikolata, gofretleri yok edin ve çekmecelerinizi sağlıklı taze meyve ve kuruyemiş gibi sağlıklar besinler koyun.

Yemeğinizi evden götürün.
Yemekhane ve  yemek yediğiniz ortamlarda diyetinize uygun gıdalar olmayabilir, evinizden getirilen yiyecekler size çözüm olabilir.

Masanızda bir şişe su bulunsun.
Yeterli seviyede su tüketimi sağlıklı yaşam için vazgeçilmezdir. Yetişkin bir bireyin su ihtiyacı değişkenlik göstermekle birlikte günlük 10 bardak su tüketilmesi önerilir. Su içme alışkanlığı kazanmak için masanızdan suyunuzu ihmal etmeyin.

Eklenti şekerleri bırakın.
Kahve ve çay ofis ortamlarında en çok tüketilen sıvılardır. Bu sıvılara eklenen eklenti şekeri kestiğinizde iyi bir oranda kalori tasaruffu sağlayabilirsiniz.