Kilo Kontrolü Nasıl Sağlanır

İyi bir yaşam tarzı sağlıklı beslenmeden geçmektedir. Bunu önemsemek zihnen ve bedenen rahatlık verecektir.

Kilo Kontrolü Nasıl Sağlanır

Kilo kontrolü

Araştırmalara göre kilo veren kişilerin yalnızda %10 verdikleri kiloyu koruyabilir. Sebebi ise beslenme düzenini geçici değiştirmekten kaynaklanır. İyi bir yaşam tarzı sağlıklı beslenmeden geçmektedir. Bunu önemsemek zihnen ve bedenen rahatlık verecektir.

Kilo kontrol etme

 • Egzersizlere Devam Ediniz

Kilo verme dönemlerinde yapılan yoğun egzersizleri bıraktığımızda vücudumuzun metabolizması düşer ve kilo artışı başlar. Kilo verme döneminde kadarda olmasa yapılacak günlük egzersizler kilo kontrol açısından çok önemlidir. 

 • Kahvaltıyı Atlamayın

Kahvaltı etme alışkanlığı tam anlamıyla oturmadıysa, diyet bitiminde kahvaltı yapılmıyor veya atlanıyorsa vermiş olduğumuz kiloları geri alma ihtimalimiz çok yüksektir. Araştırmalara göre düzenli yapılan kahvaltı kilo kontrol ve kaybına olumlu etkileri olduğu tespit edilmiştir.

 • Tabak Kontrolü

Tabaklarımızda tüm besin gruplarından gıdalar olması önemlidir. Protein, süt, tahıl ve sebzeler her öğünlerde olması gereklidir.

 • Ara Öğün Alışkanlığı
  Kan şekerinin dengede kalması için ara öğünler önem teşkil eder. Günlük bir kez dahi olsa ara öğün muhakkak yapılmalıdır.
   
 • 5. Su tüketiminin artırılması
  Soda, alkol veya gazlı içecekler yerine bol bol su içiniz.