Kilo Vermek ve Motivasyon

Kilo Vermek ve Motivasyon

Kilo ve Motivasyon

Diyet programlarının yarıda kesilmesinin sebepleri başında motivasyon yer almaktadır. Motivasyon diyet programında çok önemlidir.
Diyet programlarında; ilk zamanlar kilo azalmaları oldukça tatmin edici iken, süreç ile beraber beslenme programına ayak uyduran metabolizma zamanla kilo kaybını yavaşlatmaktadır. Bu nedenle ilk zamanlarda verilen kilolar, sonraki zamanlar ile aynı olmamaktadır. Buda bireyin motivasyonunu zayıflatmaktadır.
Beslenme uzmanı ile beraber doğru programlanan diyetler ile bu durumun üstesinden gelinebilmektedir. Ayrıca beslenme uzmanı ile çalışmak motivasyonu yükseltmektedir.

  • Kendinize İnanın

Kişinin kendisine inanması ve güveni çok önemlidir. Kilo vermek zaman ve gayret gerektirir. Kilo vermeye odaklanmak dış etkenlerden etkilenmenizi engeller, ayrıca başarmaya odaklanmak motivasyon seviyenizi yükseltir.

  • Hedef Belirleyin

Diyet program hedef belirlemek önemlidir. Aylık sınırlar ve hedefler koymak sürecinizi daha kolay geçmesine yardımcı olur.

  • Beslenme Programınızı Değiştirin

Diyet programlarınızda tüketilen aynı besinler motivasyonuzu azaltabilir. Diyet programlarında çeşitlilik mineral ve vitaminlerin vücuda girmesini sağlar. Diyet programlarındaki değişiklikler için mutlaka bir diyet uzmanından bilgi alınız.

  • Serbest Öğün

Haftada 1 gün kendinizi ödüllerindirin, ödüllendirmek motivasyonunuzu yükseltecektir. Sevdiğiniz bir yemeği haftada bir gün tüketiniz.

  • Egzersiz Yapın

Egzersizlerin motivasyon artırıcı özelliği vardır. Egzersiz programınıza sadık kalmanız hedefinize bir adım yaklaştırırken motivasyonuzuda yükseltecektir.