Okul başarısı azalan ergen çocuğa nasıl davranılmalı ?

Okul başarısında yükseltmek için, okuldaki popülerliğini katkıda bulunmalıyız. çocuğun çevresi ve arkadaşları tarafından sevilen bir çocuk haline getirilmesi gereklidir.

Okul başarısı azalan ergen çocuğa nasıl davranılmalı ?

Ergenlik dönemi ve okul başarısı

Ergenlik döneminde ergen çocukların okul başarılarında düşüş söz konusu olmaktadır. Ergenlik döneminde ergen çocukların okul başarılarında düşüş söz konusu olmaktadır.

Nedenlerinden biri, vücutta oluşan hormonel dengelerin bozulması çocukların konsantrasyonunu bozmaktadır. Diğer nedenlerden biriside içe kapanıklık, kendine güvensizlik ve arkadaş ortamlarına girememesi sonucu depresyon yaşamasıdır, buda okul başarısında düşüş etkisi yapabilmektedir.

Bu tarz durumlarda yapılacak en yanlışlıklar, çocuğa sürekli ders çalışması için baskı kurmaktır. Halbuki içinde bulunduğu durumu anlamaya çalışmak ve derslerinde yardımcı olmak onun başarısını yükselten etkenlerden biri olacaktır.

Yardım almak ve onu onure edecek davranışlar göstermek doğru bir tutum olmaktadır. Okul başarısında yükseltmek için, okuldaki popülerliğini katkıda bulunmalıyız. çocuğun çevresi ve arkadaşları tarafından sevilen bir çocuk haline getirilmesi gereklidir.


Uyarı