Kullanıcı Sözleşmesi

Sayın Kullanıcı; www.droloji.com sitesi kullanıcısı ve üyesi olmak ve sitenin sağladığı bilgi ve hizmetlerden faydalanmak için aşağıda sorumluluk ve kuralların düzenlendiği maddeleri okumanız ve kabul etmeniz gerekmektedir. Eğer bu koşulları kabul etmiyorsanız web site ve sosyal medya hesaplarını kullanmaktan vazgeçiniz.

1- TARAFLAR ve TANIMLAR
Site                  :    www.droloji.com,
Kullanıcı           :    Siteyi ziyaret eden üye olmayan kişileri,
Standart Üye    :    Kullanıcı sözleşmesini kabul eden kişileri,
                
İşbu sözleşme, SİTE ile kullanıcı sözleşmesini kabul eden Kullanıcı ve Standart Üye arasında elektronik ortamda onaylanmıştır.

2- SİTE’NİN HİZMETLERİ VE SORUMLULUK HALLERİ
•    SİTE,  üzerinde yer alan yorum, yazı, fotoğraf, grafik ve diğer içerikler kesinlikle herhangi bir hastalık veya kişi için teşhis, tedavi, tanı ya da tibbi öneri niteliği taşımamaktadır.
•    SİTE, üzerinden alacağınız tüm bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. SİTE, üzerinden bulunan bilgi, fotoğraf, yorum ve grafik nedeniyle oluşan risklerden, doğabilecek olası şikayet ve sorunlardan sorumlu değildir.
•    KULLANICI ve STANDART ÜYE, SİTE üzerinde yer alan bilgileri nasıl kullanacağı konusunda özgürdür ve tüm sorumluluk kendisindedir.
•    SİTE’de yer alan bilgilere göre tedavinin durdurulması ve değiştirilmesi kesinlikle önerilmez.
•    SİTE, Sunmuş olduğu hizmetlerinin içeriğini ve özelliklerini değiştirme/kısıtlama hakkını her zaman saklı tutar.
•    SİTE, STANDART ÜYE hakaret, iftira, huzur bozucu davranışlar, etik olmayan davranışlar vb. hallerde STANDART ÜYE’lerin siteyi kullanmasını kısıtlayabilir/ tamamen durdurabilir ve askıya alabilir, STANDART ÜYE’lik statüsünü iptal edebilir.
•    SİTE, Mevcut hizmetlerini teknik bakım ve gereklilikler için makul bir süre için durdurma hakkına sahiptir.
•    SİTE, üzerinde bulunan bilgilerin kullanımı, yorumlanması ve sonuçları KULLANICI ve STANDART ÜYE’ye aittir ve KULLANICI ve STANDART ÜYE kullanım koşullarını okuyarak SİTE’nin bilgilendirme amaçlı yayın yaptığını, SİTE’de bulunan bilgilerin tıbbi bir tavsiye taşımadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.
•    SİTE üzerinde yer alan ve 3. şahısların yaptığı yorumlar, eklediği yazılar ve fotoğraflar bunları ekleyenlerin sorumluluğundadır ve SİTE kesinlikle bu yazıların, yorumların ve fotoğrafların içeriğinden sorumlu değildir. Bu yorumlara göre hareket etmek kişinin kendi sorumluluğundadır. Bazen bu yorumlar reklam amaçlı, yanıltıcı olabilir. Bu nedenle bu yorumlara göre hareket etmeden önce profesyonel bir sağlık uzmanından tavsiye almalısınız.

3- KULLANICI ve STANDART ÜYE HAKLARI VE SORUMLULUK HALLERİ
•    KULLANICI ve STANDART ÜYE, SİTE’nin teşhis ve tedavi amaçlı olmadığını bilgilendirme amacı ile faaliyette bulunduğunu, SİTE üzerinde yer alan bilgilerden SİTE’nin sorumlu tutulamayacağını kabul ve beyan eder.
•    STANDART ÜYE, SİTE üyeliği sırasında vermiş olduğu bilgilerin doğruluğundan ve kullanıcı şifrelerinin korunmasından tek başına sorumludur. STANDART ÜYE, SİTE’nin kullanımı sırasında 3.şahısların haklarını ihlal etmeyeceğini, hakaret, iftira, sövmeye örf ve adetlere aykırı eylemlerde bulunmayacağını taahhüt eder.
•    KULLANICI ve STANDART ÜYE, SİTE’den sadece kişisel amaçlar ile faydalanabileceğini, SİTE içerisinde bulunan hiç bir hizmeti ticari olsun olmasın başkalarına kullandıramayacağını beyan eder.
•    STANDART ÜYE, kullanılan sisteme erişim araçlarının (kullanıcı ismi, şifre vb.) güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması ve izinsiz kullanılmasıyla ilgili hususların tamamen kendi sorumluluğunda olduğunu kabul eder. STANDART ÜYE’lerin sisteme giriş araçlarının güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması, kullanılması gibi hususlardaki tüm ihmal ve kusurlarından dolayı üyelerin ve/veya üçüncü kişilerin uğradığı veya uğrayabileceği zararlar dolayısıyla SİTE’nin, doğrudan veya dolaylı, herhangi bir sorumluluğu yoktur.
•    KULLANICI ve STANDART ÜYE, SİTE’ye erişim sağlamak için kullanmakta olduğu donanımın ve erişim hizmetlerinin yeterliliğinden kendi sorumlu olup SİTE hizmetlerine işbu nedenler ile erişememekten/hizmetleri kullanamamaktan dolayı SİTE’yi sorumlu tutamaz.

4- KİŞİSEL BİLGİLER ve GİZLİLİK
•    Üyelik sırasında verilen e-posta, adres, isim, soy isim ve vb. içerikler kişisel bilgilerinizi oluşturur. SİTE hiçbir zaman bu bilgileri diğer STANDART ÜYE’ler ile paylaşmaz.
•    SİTE vermiş olduğu bilgi ve hizmet niteliği gereği, İş ortakları aracılığı ile size tanıtım maillerini gönderebilir, sms atabilir veya tanıtım broşürleri gönderebilir.

5- ÜYELİĞİN SONLANDIRILMASI
•    STANDART ÜYE dilediği zaman SİTE‘de bulunan üyeliğini sonlandırabilir. 
•    SİTE, STANDART ÜYE’nin İşbu sözleşmede yazılı kurallara uymaması halinde STANDART ÜYE’liğini tek taraflı ve bildirimsiz olarak askıya alabilir/iptal edebilir ve STANDART ÜYE’nin tekrar siteden faydalanmasını sağlayacak teknik engellemelere başvurabilir.

6- UYARI
•    Herhangi bir rahatsızlığınız varsa size en uygun tedavinin belirlenebilmesi için mutlaka bir doktora gitmeli ve profesyonel tedavi sürecini başlatmalısınız. Acil bir tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyulması halinde veya sağlığınızı ilgilendiren herhangi bir acil durumda, derhal yetkili uzman bir doktor veya sağlık kuruluşu ile irtibata geçilmeli ya da “112” Acil Yardım hattı aranmalıdır.
•    KULLANICI ve STANDART ÜYE yukarıdaki kullanım koşullarını okuduğu, anladığı ve uyacağı kabul edilmektedir. Lütfen burada yazılan bilgilere dikkat edin ve herhangi bir sağlık sorununuz olduğunda bir doktora ya da en yakın sağlık kuruluşuna gidin.